• Misja i wizja szkoły

• Wizja i misja szkoły

• WIZJA SZKOŁY

Szkoła przygotowuje uczniów do kontynuowania nauki na kolejnym etapie edukacyjnym. Uczy poczucia własnej wartości i odpowiedzialności za własne zachowanie. Wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki informacyjnej i informatycznej, stosuje nowoczesne metody nauczania i wychowania, aby uczeń mógł rozwijać swoje zainteresowania, umiejętności, zdolności i pasje. W pracy z uczniem kadra pedagogiczna podejmuje twórcze działania, które umożliwiają realizację misji szkoły. Uczniowie będą świadomi nierozerwalnego współistnienia ze środowiskiem przyrodniczym, świadomi własnego pochodzenia, dumni  z bycia Polakami, Europejczykami i członkami swojej "małej ojczyzny". Będą szanować kulturę i tradycję. Szkoła dba o rozwój fizyczny, psychiczny, społeczny, emocjonalny i duchowy uczniów, aby w przyszłości propagowali zdrowy styl życia i potrafili dokonać słusznego wyboru.

MISJA SZKOŁY

Wspieranie ucznia i jego rodziny poprzez stwarzanie optymalnych warunków do prawidłowego wszechstronnego rozwoju psychofizycznego, duchowego, emocjonalnego, społecznego, moralnego i intelektualnego powierzonego nam dziecka. Kształcenie umiejętności i postaw uczniów w taki sposób, aby potrafili wykorzystać je w dalszym życiu, byli tolerancyjni i wrażliwi na potrzeby innych.