• Symbole szkoły

• Znak Szkoły

• Znak Szkoły przedstawia otwartą księgę z leżącą na niej harcerską lilijką. Na lilijce widnieje kotwica w kształcie litery P - Znak Polski Walczącej. Księga to wiedza, którą zdobywamy w szkole, a lilijka i Znak Polski Walczącej przypominają, kto jest Patronem naszej szkoły. Spośród wielu wybitnych postaci, decyzją społeczności szkolnej, na patrona placówki wybrano organizację harcerską działającą w Polsce w okresie II wojny światowej - Szare Szeregi. Od 27 września 2009 r. nasza szkoła, oprócz pieśni, posiada ceremoniał i sztandar, które nadają jej indywidualną tożsamość i wyróżniają spośród innych szkół.

• Pieśń Szkoły

• Ta szkoła jest naszym drugim domem,

Starsi i młodsi w sercu ją mamy.

Przyjaźń i praca to dzień powszedni,

bo wolną Polskę wszyscy kochamy.

Ref.: Idziemy naprzód, lecz nigdy wstecz

Wzorem patrona to święta rzecz,

Szare Szeregi przykład nam dały,

Jak żyć i kochać człowieku mały. / 2 razy

Dziś jesteś mały, lecz myśl o jutrze.

Niech Cię prowadzi wolność i siła,

by w wielkim świecie, kiedy dorośniesz

Twoja Ojczyzna potężna była.

Ref.: Idziemy naprzód, lecz nigdy wstecz

Wzorem patrona to święta rzecz,

Szare Szeregi przykład nam dały,

Jak żyć i kochać człowieku mały. / 2 razy

• Sztandar Szkoły

• Sztandar to inaczej chorągiew. Składa się z płata i drzewca zakończonego głowicą. Jest on bardzo związany z naszą szkołą, bo na jednej stronie płata widnieje logo i nazwa naszej szkoły, a na drugiej znajduje się godło Polski – Orzeł Biały i napis „Bóg – Honor – Ojczyzna”.