• Oddziały (klasy)

• NASI UCZNIOWIE

• Każdego dnia o godzinie 07:40 szkolne korytarze wypełnia gwar dziecięcych głosów. O tej porze do szkoły przyjeżdżają uczniowie mieszkający poza Mrozami Wielkimi. Autobus szkolny dowozi dzieci z okolicznych miejscowości należących do obwodu szkoły: z Regla, Kałęczyn, Giż, Regielnicy i Sordach. Łącznie do dziesięciooddziałowej Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich (8 klas SP oraz punkt i oddział przedszkolny) codziennie uczęszcza 105 uczniów, „by się uczyć mądrych rzeczy, pracować jak pszczółki”.

Oprócz nauki nasi uczniowie rozwijają swoje zainteresowania biorąc udział w konkursach, festiwalach, przeglądach wewnątrzszkolnych, gminnych, powiatowych, diecezjalnych, wojewódzkich,  a nawet międzynarodowych. Na przestrzeni ostatnich lat byli laureatami konkursów plastycznych, muzycznych, recytatorskich, wiedzy, sportowych oraz na prezentację multimedialną.

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w akcje społeczne, profilaktyczne, charytatywne i ekologiczne. Nie są obojętni na los innych ludzi. Przynależność do Klubu Szkół UNICEF zobowiązuje. Poprzez udział w akcjach organizowanych przez UNICEF: „Baw się i bądź bezpieczny”, „Tydzień edukacji globalnej”, „Wszystkie kolory świata II”, „Gwiazdka dla Afryki”, dzieci uczą się dostrzegać problemy innych ludzi, stają się wrażliwsze, świadome istnienia na świecie ubóstwa, biedy, uczą się dzielić z potrzebującymi i, w miarę własnych możliwości, pomagać im, bo, jak mówił święty Jan Paweł II „człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Za swą działalność szkoła została wyróżniona i uhonorowana nagrodą ełckiego bociana w 2013 r.

Nasi uczniowie czynnie uczestniczą w działaniach, których efektem są, nadawane szkole, certyfikaty. W 2011 r. szkoła uzyskała certyfikat „Szkoła Bezpiecznego Internetu” potwierdzający, że uczniowie umieją bezpiecznie korzystać z Internetu,  znają zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z sieci oraz wiedzą, jak sobie z nimi radzić. Kolejny certyfikat - Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, otrzymany w 2013 r., był ukoronowaniem szeregu działań ekologicznych związanych, między innymi, z umiejętnością segregowania śmieci oraz zbiórką elektroodpadów. Rok 2014 stoi pod znakiem działań ekologicznych prowadzących do uzyskania Międzynarodowego Certyfikatu Zielonej Flagi. Uczniowie uczą się też podstaw demokracji, tolerancji, zdobywają wiedzę na temat praw dziecka i praw człowieka w ramach ubiegania się o certyfikat „Szkoła demokracji - szkoła samorządności”. Certyfikat "Szkoła Przyjazna Rodzinie" jest dowodem, że szkoła promuje tradycyjne wartości rodzinne, natomiast "Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu" uzyskany w 2018 r. stanowi ukoronowanie podejmowanych w szkole działań o charakterze patriotycznym.

Na terenie szkoły działa Szkolne Koło Wolontariatu. Uczniowie zrzeszają się i wpływają na życie szkoły poprzez działalność w Samorządzie Uczniowskim. Zapewniając uczniom wszechstronny rozwój realizujemy myśl Alberta Einsteina, zdaniem którego „szkoła powinna dążyć do tego, by młody człowiek opuszczał ją jako harmonijna osobowość, a nie jako specjalista”.