Rozkład jazdy autobusu szkolnego obowiązujący w roku szkolnym 2021/2022.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021 / 2022
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 ODBĘDZIE SIĘ 1 WRZEŚNIA O GODZINIE 8:00.SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2021/2022
Wycieczka do Ełku
- 438
Poniedziałek, 07 czerwca 2021 r. na długo pozostanie w pamięci uczniów kl. I - III oraz Punktu i Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich. Po wielu miesiącach nauki zdalnej wreszcie mogli wspólnie spędzić jeden dzień na beztroskiej zabawie. Uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Ełku. Najpierw, w kinie Planet Cinema, obejrzeli wzruszający film animowany pt. "Co w duszy gra". Opowiadał on o życiu muzyka, ktory niespodziewanie przeniósł się w zaświaty. Obraz ukazał młodym widzom, jak kruche jest życie i uświadomił, że trzeba cieszyć się nawet drobnymi rzeczami. Kolejnym punktem wycieczki była wspaniała zabawa w parku trampolin i sali zabaw. Na zakończenie dzieci zjadły posiłek w restauracji Mc Donald's.To był bardzo udany dzień.
Przedszkolaki, zachęcamy Was do udziału w konkursie "Policz się z nami, przedszkolakami"
Zapraszamy uczniów klas I - III do wzięcia udziału w konkursie
Wyniki konkursu plastycznego "Las inspiruje nas"
Dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich wzięły udział w Gminnym Konkursie Plastycznym "Las inspiruje nas". Komisja Konkursowa wyróżniła Alana Topolskiego, a Zuzi Pawluczyk przyznała II miejsce. Gratulacje!
1
Wyniki ogólnopolskiego konkursu "Alfik Humanistyczny"
Z dumą prezentujemy wyniki jedenastu uczniów z klasy I, II i III Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich , którzy 11 marca 2021 r. wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Alfik Humanistyczny”. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że pierwszoklasistka Amelia Zduńczyk, zdobyła tytuł laureata, zajmując I miejsce w województwie, 18 w kraju, w kategorii uczniów klas I. Drugoklasista Marek Wysocki, również uplasował się na I miejscu w województwie warmińsko – mazurskim i 10 w kraju, zostając tym samym, laureatem konkursu w swojej kategorii wiekowej. Doskonale spisali się również pozostali uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki, pisząc test na poziomie 90 %. Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami uznania, a laureaci otrzymali cenne bony upominkowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
5
Zwiedzanie Traktu Królewskiego w Warszawie
- 14
Piątek, 16 kwietnia 2021 r., był dniem, w którym uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich po raz ostatni uczestniczyli w niecodziennej lekcji, jaką był wirtualna wycieczka do Warszawy. Tym razem, wraz z bardzo miłym i dowcipnym przewodnikiem, dzieciaki poznawały Trakt Królewski, czyli drogę łączącą siedziby władców Polski: Zamek Królewski i Pałac w Wilanowie. Pan Piotr ze Stowarzyszenia Złota Kaczka, które jest organizatorem cyklu zajęć o stolicy, z niezwykłą pasją i zacięciem gawędziarskimopowiadał ciekawostki związane z tą częścią miasta, prezentował zdjęcia omawianych zabytków i wyjaśniał pochodzenie nazw ulic. W trakcie godzinnego spaceru uczniom udało się zobaczyć Teatr Wielki, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie, budynek Uniwersytetu Warszawskiego, Stadion Narodowy, Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomnik Mikołaja Kopernika i Adama Mickiewicza. Spotkanie miało charakter interaktywny, uczniowie nie tylko słuchali bardzo ciekawego wykładu, ale mieli możliwość zadawania pytań i rozmowy z przewodnikiem. Dzieci były bardzo zainteresowane niecodzienną lekcją i długo rozmawiały z panem Piotrem o Warszawie i jej tajemnicach. Swą wdzięczność wyraziły chóralnym "dziękujemy", a także pozytywnymi komentarzami wysyłanymi do prowadzącego zajęcia. Wszyscy mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mogli wziąć udział w tak pasjonujących zajęciach.
Kolejny sukces Przedszkolaków
Po raz kolejny ogromną radość sprawiły nam dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich. Nasze wspaniałe przedszkolaki wzięły udział w Gminnym Konkursie Plastycznym "Kolorowa Wielkanoc" i zajęły tam I, III miejsce oraz zdobyły wyróżnienie.
Gratulacje!
Sukces przedszkolaków
Ogromną radość sprawiły nam dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich, które wzięły udział w VI Gminnym Konkursie Plastycznym "Wielkanocna kartka". Jedno dziecko zdobyło wyróżnienie, a inne zostało laureatem III miejsca. Gratulujemy.
Wirtualna wycieczka do Warszawy
- 28
W piątek, 09 kwietnia 2021 r., uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich, po raz kolejny poznawali Warszawę w ramach spaceru on-line zorganizowanego przez Stowarzyszenie "Złota kaczka". Tym razem dzieci zwiedziły Nowe Miasto i dowiedziały się wielu interesujących informacji związanych z tą dzielnicą. Jedną z takich ciekawostek było to, że Nowe Miasto wcale nie jest nowe, bo już ok. 600 lat temu, ówczesny władca, nakazał zbudować tu domy. Początkowo niewielkie miasteczko, zanim stało się częścią Warszawy, miało swój herb - postać dziewczynki z jednorożcem. Znak ten został uwieczniony na jednej z rzeźb na zabytkowej studni. Uczniowie dowiedzieli się, że w jednym z domów znajdujących się w tej części miasta, urodziła się wybitna Polka, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla -Maria Skłodowska - Curie. Inna sławna postać, Mari Konopnicka, uczyła się w szkole na Nowym Mieście. W czasie wycieczki dzieci zobaczyły wiele zabytkowych miejsc i pomników warszawskich: Rynek Nowego Miasta, Pałac Krasińskich, Barbakan, pomnik Powstania Warszawskiego, park fontann. Niezapomnianych wrażeń dostarczył pokaz zdjęć Warszawy z najwyższych pięter Pałacu Kultury i Nauki. Przy okazji pobytu na Nowym Mieście dzieciaki na krótko "wstąpiły" do warszawskiego ZOO. Spacer, jak zwykle, wzbudził zainteresowanie uczniów i wywołał lawinę pytań do, prowadzącego spotkanie, przewodnika.
Lista kandydatów przyjętych do Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpocznie się na terenie całej Polski od 1 kwietnia 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24:00. Udział w spisie jest obowiązkowy.
Celem NSP 2021 jest:
- zebranie informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o społeczno-ekonomicznej charakterystyce gospodarstw domowych i rodzin oraz ich zasobach i warunkach mieszkaniowych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju: ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym;
- analiza zmian, jakie zaszły w procesach demograficzno-społecznych i ekonomicznych w zakresie: ludności, stanu mieszkań i budynków oraz gospodarstw domowych i rodzin w powiązaniu z warunkami mieszkaniowymi na przestrzeni lat 2011–2021;
- dostarczenie informacji w zakresie i terminach określonych przez Komisję Europejską;
- wykonanie zobowiązań Polski w zakresie dostarczenia informacji na potrzeby innych niż EUROSTAT organizacji międzynarodowych (m.in.: FAO, OECD);
- aktualizacja operatu do różnotematycznych badań reprezentacyjnych prowadzonych na próbie gospodarstw domowych (w latach następnych).
Jak będzie przeprowadzony?
Obowiązkowym sposobem przekazania danych w spisie jest samospis internetowy przeprowadzany za pośrednictwem interaktywnej aplikacji formularzowej dostępnej na stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem https://nsp2021.spis.gov.pl
W przypadku braku dostępu do Internetu będzie można spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99.
W przypadku osób niemogących dopełnić obowiązku samospisu, dane będą zbierane przez rachmistrzów w drodze wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego. Realizacja wywiadów bezpośrednich będzie uzależniona od sytuacji epidemicznej w kraju.
Kto jest objęty obowiązkiem spisowym?
- osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami;
- osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
- mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania oraz zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.
Bezpieczeństwo danych
Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną. Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia.
Masz pytania? Skontaktuj się:
Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora).
wew. 1 – „Spisz się przez telefon”
wew. 2 – Pomoc i informacje o NSP 2021 oraz weryfikacja rachmistrza
Więcej informacji na temat NSP 2021 dostępne jest na stronie: https://spis.gov.pl
RAPORT Z DOSTĘPNOŚCI
Zachęcamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpocznie się na terenie całej Polski od 1 kwietnia 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24:00. Udział w spisie jest obowiązkowy.
Celem NSP 2021 jest:
- zebranie informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o społeczno-ekonomicznej charakterystyce gospodarstw domowych i rodzin oraz ich zasobach i warunkach mieszkaniowych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju: ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym;
- analiza zmian, jakie zaszły w procesach demograficzno-społecznych i ekonomicznych w zakresie: ludności, stanu mieszkań i budynków oraz gospodarstw domowych i rodzin w powiązaniu z warunkami mieszkaniowymi na przestrzeni lat 2011–2021;
- dostarczenie informacji w zakresie i terminach określonych przez Komisję Europejską;
- wykonanie zobowiązań Polski w zakresie dostarczenia informacji na potrzeby innych niż EUROSTAT organizacji międzynarodowych (m.in.: FAO, OECD);
- aktualizacja operatu do różnotematycznych badań reprezentacyjnych prowadzonych na próbie gospodarstw domowych (w latach następnych).
Jak będzie przeprowadzony?
Obowiązkowym sposobem przekazania danych w spisie jest samospis internetowy przeprowadzany za pośrednictwem interaktywnej aplikacji formularzowej dostępnej na stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem https://nsp2021.spis.gov.pl
W przypadku braku dostępu do Internetu będzie można spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99.
W przypadku osób niemogących dopełnić obowiązku samospisu, dane będą zbierane przez rachmistrzów w drodze wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego. Realizacja wywiadów bezpośrednich będzie uzależniona od sytuacji epidemicznej w kraju.
Kto jest objęty obowiązkiem spisowym?
- osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami;
- osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
- mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania oraz zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.
Bezpieczeństwo danych
Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną. Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia.
Masz pytania? Skontaktuj się:
Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora).
wew. 1 – „Spisz się przez telefon”
wew. 2 – Pomoc i informacje o NSP 2021 oraz weryfikacja rachmistrza
Więcej informacji na temat NSP 2021 dostępne jest na stronie: https://spis.gov.pl
Gratulujemy laureatom konkursu plastycznego i recytatorskiego
Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego i Recytatorskiego „Mazurska wiosna”
Przedstawiamy wyniki Międzyszkolnego Konkursu Literackiego i Recytatorskiego „Mazurska wiosna”. Celem konkursu była prezentacja walorów przyrodniczo - krajobrazowych Mazur oraz popularyzacja kultury regionalnej wśród dzieci i młodzieży.
Komisja konkursowa Konkursu Recytatorskiego w składzie: p. Agnieszka Danielewicz, p. Małgorzata Miłowicka, p. Anna Lisowska, postanowiła przyznać nagrody następującym osobom:
Nagrody i wyróżnienia w klasach I-III
1 miejsce: Anna Jeżewska SP7, Sara Mikołajczyk SP Mrozy Wielkie, Bartosz Kapla SP5
2 miejsce: Maciej Niedużak SP5, Liliana Dobrenko SP Woszczele, Pola Wojdyło SP7
3 miejsce: Weronika Gniedziejko SP 5, Kacper Lipiec SP 5, Helena Krauz SP Mrozy Wielkie
Wyróżnienie: Aleksandra Niedźwiecka SP3, Hubert Szklanko SP5, Maja Kowal SP5, Sebastian Sobolewski SP1, Amelia Milewska SP1
Komisja konkursowa Konkursu Literackiego w składzie: p. Kamila Nawrot, p. Teresa Jankowska, postanowiła przyznać nagrody następującym uczestnikom:
Nagrody i wyróżnienia w klasach IV-VI
1 miejsce Aleksandra Topa SP Chełchy
2 miejsce Maja Grygo SP1
3 miejsce Arleta Augustyn SP Mrozy Wielkie
Wyróżnienie Jakub Cędrowski SP5
Wyróżnienie w klasach VII-VIII Szymon Dziełak SP5
Dziękujemy naszym sponsorom: FALA Ełk Sp.z o.o., Wyższa Szkoła Gospodarki w Ełku, Muzeum Historyczne w Ełku, Nadleśnictwo Borki, Domy Mazur za ufundowanie nagród. Dzięki Państwa hojności i dobrego serca, możemy nagrodzić dzieci doceniając ich zaangażowanie, twórczość oraz umiejętności artystyczne.
Uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział.
A. Mścichowska, A. Marchel, A. Rogaska, D. Jurczyk, E. Cieślukowska, K. Szymczak
Warszawskie Stare Miasto on-line
- 17
Piątek, 26 marca 2021 r., był kolejnym dniem, który uczniowie klas I - III oraz oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich spędzili w Warszawie. Była to, co prawda, wycieczka wirtualna, ale i tak dostarczyła dzieciakom mnóstwo emocji i wiadomości na temat Warszawy, a ściśle mówiąc, jej najstarszej dzielnicy, czyli Starego Miasta. Tym razem ciekawostki z historii stolicy przekazywał przemiły Pan Przewodnik ze Stowarzyszenia "Złota kaczka", które jest organizatorem spacerów. Opowiedział on słuchaczom najbardziej znane warszawskie legendy: "O Warsie i Sawie", "O warszawskiej Syrence", "Bazyliszku", czy "Czarnym kocie", dzięki którym dzieci dowiedziały się skąd wzięła się nazwa miasta i jej symbole. Przewodnik wyjaśnił też pochodzenie nazw ulic Krzywe Koło, Świętojańskiej, Zapiecek. Wykład, wspierany pokazem zdjęć, umożliwił uczniom zobaczenie najbardziej znanych warszawskich zabytków: pomników Syrenki, kamieniczek na Starym Mieście, Zamku Królewskiego, czy Kolumny Zygmunta. Przewodnik opowiedział bardzo ciekawą historię związaną z postacią króla Zygmunta III Wazy, który znajduje się na kolumnie. Otóż władca był miłośnikiem fajerwerków i podczas próby odpalania sztucznych ogni spowodował pożar, który spalił część Wawelu. Nie chcąc mieszkać w zniszczonym zamku przeniósł się do Warszawy, ustanawiając w tym mieście stolicę Polski. Ogromne zdziwienie uczniów wzbudziła też informacja, że początkowo Warszawa była niewielką osadą z małymi, drewnianymi chatkami krytymi słomianymi strzechami. Dziś jest to piękne, nowoczesne miasto z piękną tradycją, historią i wspaniałymi zabytkami. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie uczniów, którzy chętnie zadawali pytania przewodnikowi.
Spacer po warszawskich Łazienkach
- 13
W piątek, 19 marca 2021 r., dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich wzięli udział w drugiej, z cyklu pięciu, edukacyjnych wycieczek on-line do Warszawy. Tym razem punktem wirtualnej wyprawy do stolicy były Łazienki Królewskie - jeden z najstarszych i najpiękniejszych parków tego miasta. Uczniowie dowiedzieli się skąd wzięła się nietypowa nazwa miejsca, który z polskich władców spędzał tu czas oraz co to jest włoszczyzna i skąd wzięła się w Polsce. Dzięki wideowycieczce dzieci, nie ruszając się ze szkolnych ławek, zwiedziły pałac Na Wodzie, podziwiały niezwykłe dzieła sztuki zgromadzone w królewskiej rezydencji oraz wysłuchały ciekawostek związanych z tym miejscem. "Spacerując" po pięknych, pałacowych ogrodach dotarli pod pomniki Fryderyka Chopina oraz Henryka Sienkiewicza. Lekcja dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji, a pytania zadawane przewodnikowi świadczą o ich zainteresowaniu historią naszej Ojczyzny.
Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do punktu, oddziału i I klasy w wyniku postępowania rekrutacyjnego:
Archiwum Aktualności