• Wyniki konkursu plastycznego "Las inspiruje nas"

• Dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich wzięły udział w Gminnym Konkursie Plastycznym "Las inspiruje nas". Komisja Konkursowa wyróżniła Alana Topolskiego, a Zuzi Pawluczyk przyznała II miejsce. Gratulacje!

• Wyniki ogólnopolskiego konkursu "Alfik Humanistyczny"

• Z dumą prezentujemy wyniki jedenastu uczniów z klasy I, II i III Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich , którzy 11 marca 2021 r. wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Alfik Humanistyczny”. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że pierwszoklasistka Amelia Zduńczyk, zdobyła tytuł laureata, zajmując I miejsce w województwie, 18 w kraju, w kategorii uczniów klas I. Drugoklasista Marek Wysocki, również uplasował się na I miejscu w województwie warmińsko – mazurskim i 10 w kraju, zostając tym samym, laureatem konkursu w swojej kategorii wiekowej. Doskonale spisali się również pozostali uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki, pisząc test na poziomie 90 %. Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami uznania, a laureaci otrzymali cenne bony upominkowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Zwiedzanie Traktu Królewskiego w Warszawie

• Piątek, 16 kwietnia 2021 r., był dniem, w którym uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich po raz ostatni uczestniczyli w niecodziennej lekcji, jaką był wirtualna wycieczka do Warszawy. Tym razem, wraz z bardzo miłym i dowcipnym przewodnikiem, dzieciaki poznawały Trakt Królewski, czyli drogę łączącą siedziby władców Polski: Zamek Królewski i Pałac w Wilanowie. Pan Piotr ze Stowarzyszenia Złota Kaczka, które jest organizatorem cyklu zajęć o stolicy, z niezwykłą pasją i zacięciem gawędziarskimopowiadał ciekawostki związane z tą częścią miasta, prezentował zdjęcia omawianych zabytków i wyjaśniał pochodzenie nazw ulic. W trakcie godzinnego spaceru uczniom udało się zobaczyć Teatr Wielki, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie, budynek Uniwersytetu Warszawskiego, Stadion Narodowy, Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomnik Mikołaja Kopernika i Adama Mickiewicza. Spotkanie miało charakter interaktywny, uczniowie nie tylko słuchali bardzo ciekawego wykładu, ale mieli możliwość zadawania pytań i rozmowy z przewodnikiem. Dzieci były bardzo zainteresowane niecodzienną lekcją i długo rozmawiały z panem Piotrem o Warszawie i jej tajemnicach. Swą wdzięczność wyraziły chóralnym "dziękujemy", a także pozytywnymi komentarzami wysyłanymi do prowadzącego zajęcia. Wszyscy mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mogli wziąć udział w tak pasjonujących zajęciach.

• Kolejny sukces Przedszkolaków

• Po raz kolejny ogromną radość sprawiły nam dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich. Nasze wspaniałe przedszkolaki wzięły udział w Gminnym Konkursie Plastycznym "Kolorowa Wielkanoc" i zajęły tam I, III miejsce oraz zdobyły wyróżnienie.

Gratulacje!

• Sukces przedszkolaków

• Ogromną radość sprawiły nam dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich, które wzięły udział w VI Gminnym Konkursie Plastycznym "Wielkanocna kartka". Jedno dziecko zdobyło wyróżnienie, a inne zostało laureatem III miejsca. Gratulujemy.

• Wirtualna wycieczka do Warszawy

• W piątek, 09 kwietnia 2021 r., uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach  Wielkich, po raz kolejny poznawali Warszawę w ramach spaceru on-line zorganizowanego przez Stowarzyszenie "Złota kaczka". Tym razem dzieci zwiedziły Nowe Miasto i dowiedziały się wielu interesujących informacji związanych z tą dzielnicą. Jedną z takich ciekawostek było to, że Nowe Miasto wcale nie jest nowe, bo już ok. 600 lat temu, ówczesny władca, nakazał zbudować tu domy. Początkowo niewielkie miasteczko, zanim stało się częścią Warszawy, miało swój herb - postać dziewczynki z jednorożcem. Znak ten został uwieczniony na jednej z rzeźb na zabytkowej studni. Uczniowie dowiedzieli się, że w jednym z domów znajdujących się w tej części miasta, urodziła się wybitna Polka, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla -Maria Skłodowska - Curie. Inna sławna postać, Mari Konopnicka, uczyła się w szkole na Nowym Mieście. W czasie wycieczki dzieci zobaczyły wiele zabytkowych miejsc i pomników warszawskich: Rynek Nowego Miasta, Pałac Krasińskich, Barbakan, pomnik Powstania Warszawskiego, park fontann. Niezapomnianych wrażeń dostarczył pokaz zdjęć Warszawy z najwyższych pięter Pałacu Kultury i Nauki. Przy okazji pobytu na Nowym Mieście dzieciaki na krótko "wstąpiły" do warszawskiego ZOO. Spacer, jak zwykle, wzbudził zainteresowanie uczniów i wywołał lawinę pytań do, prowadzącego spotkanie, przewodnika.